Benim kapı

Yeni Kimlik PTT Takip Sorgulama 2019

yeni kimlik ptt sorgulama

Yeni kimliklerin dağıtımına tüm Türkiye'de başlandı ve kimlikerin teslimi PTT tarafından posta yoluyla yapılmaktadır. Bu yazımızda PTT yeni kimlik takini nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

PTT İle Yeni Kimlikler Nasıl Teslim Edilecek?

Eskiden nüfus cüzdanları hemen verilmekteydi. Fakat yeni kimliklerin içine bilgilerin yüklenme işlemi tek merkezden yapılmaktadır. Bu da biraz zaman almaktadır.

Yeni kimlikler hazırlandıktan sonra başvuru esnasında belirttiğiniz adrese posta yoluyla teslim edilecektir.

Eğer PTT görevlisi sizi adresinizde bulamazsa yeni kimlikğiniz ptt şubaesine gönderilecektir. PTT şubasinden 7 gün içerisinde alınayan kimlik kartları nüfus müdürlüğüne iade edilmektedir.

Burada 20 gün bekletilen e-kimlik kartları sahibi tarafından gelinip alınmazsa imha edilmek üzere kimlik kartlarının basımının yapıldığı merkeze gönderilmektedir.

YENİ KİMLİK BAŞVURU TAKİBİ NASIL YAPILIR?

 

Yeni Kimlik Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Yeni kimlik kartı başvurusu yaptıktan sonra başvuru takibini yapmanızı öneriyoruz. Başvurunuzun durumunu takip etmek için telefonla ALO 199 çağrı merkezini aryabilir ve bilgi alabilirsiniz, ayrıca yeni kimlik için randevu aldığınız internet sitesi üzerinden de başvurunuzun hangi aşamada olduğunun takibini yapabilirsiniz. Bu konuda tercih size kalmış.

PTT Kargo Üzerinden Yeni Kimlik Takibi Yapılabilir mi?

Malesef henüz PTT üzerinden kimlik takibi yapabileceğiniz her hangi bir sistem bulunmamaktadır.

3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 3.88 (4 Oylar)