Benim kapı

Yeni Kimlik Kartı Ücreti 2019

Yeni kimlik kartlarının dağıtımına 81 ilde başlandı. Eski nüfus cüzdanlarını değiştirmek isteyen vatandaşlarımız istedikleri nüfus müdürlüğüne giderek yeni çipli kimlik kart başvurusunda bulunabileceklerdir.

Peki yeni kimlik kart ücreti ne kadar? Yeni kimlik ücreti nereye yatırılacak? Yeni doğan bebek için kimlik ücreti alınacak mı? Kimliğini kaybedenler yenilemek için ne kadar ücret ödeyecek? Bu yazımızda yeni kimlik kartı ücreti hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulacaksınız. Tüm bilgiler günceldir.

Yeni Kimlik Kartı Ücreti Ne Kadar?

Eski nüfus cüzdanlarını değiştirmek veya çıkarmak istediğinizde ödemeniz gereken ücret 8 TL idi. Fakat yeni kimlik kartını çıkarmak istediğinizde 18,50 TL ödemek zorundasınız.

Ayrıca kayıp ve çalıntı gibi durumlarda yeni kimlik çıkarmak istediğiniz de ödeyeceğiniz ücret 37,00 TL’dir.

YENİ KİMLİK İÇİN İSTENEN BELGELER NELERDİR? Tıklayınız... 

YENİ KİMLİK KARTI ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATACAK? Tıklayınız..

 

Yeni Kimlik Kartı Ücreti Nereye Yatırılacak?

Yeni kimlik kartı ücreti başvuru esnasında alınmaktadır.  Yani bankaya veya başka bir yere bu ücreti yatırmanız gerekmiyor.

 

Yeni Doğan Bebekler İçin Kimlik Ücreti Ne Kadar?

Yeni doğan bebekler için yeni kimlik kartı başvurusu yapıldığında her hangi bir ücret alınmamaktadır. Fakat yasal bildirim süresini geçirirseniz yeni doğan bebekler içinde 18,50 TL kimlik ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Evlilik İçin Kimlik Değiştirme Ücreti Ne Kadar?

Evlilik yapan çiftlerin kimliklerini değiştirmeleri gerekmektedir. Yeni kimlik başvurusu yaptığınızda 18,50 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Yeni kimlik kartı ücretleri değerli kağıt bedeli olarak alınmaktadır.

EVLİLİK SONRASI KİMLİK YENİLEME NASIL YAPILIR? tıklayınız..

 

Yeni Kimlik Kartı için Randevu Almak Zorunda mıyız?

Yeni kimlik kartı başvurusunda bulunmak için randevu almak zorunda değilsiniz fakat nüfus müdürlüklerinde zaman zaman yoğunluk yaşanabilmektedir. Bu yoğunluğu dikkate alarak sıra beklemek istemeyenlerin randevu alarak gitmeleri daha mantıklı olacaktır.

Unutmayın Nüfus Müdürlüklerinde işlem sırası her zaman randevulu olanlara verilir.

İNTERNETTEN KİMLİK RANDEVUSU ALMAKİÇİN TIKLAYIN..

 

Yeni Kimlik Randevusu Nasıl Alınmaktadır?

Yeni kimlik kartı başvurusunda bulunmak için iki farklı yöntemle randevu alma imkanınız bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ALO 199 çağrı merkezini telefonla arayabilirsiniz, diğeri ise internet üzerinden online bir şekilde istediğiniz zamana randevu alabilirsiniz.

 

Yeni Kimlik Kartı Pasaport Yerine Geçecek mi?

Yeni kimlik kartı pasaport yerine geçecek. Ülkemiz ile vize muafiyeti olan ülkelere sadece kimliğiniz ile rahatça seyahat edebileceksiniz.

 

Yeni Kimlik Kartı Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Çipli kimlik kartının geçerlilik süresi 10 yıldır.

4.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.10 (5 Oylar)