Benim kapı

Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?Kimlik Takibi Nasıl Yapılır?

Yeni kimlik kaç günde gelir? Yeni kimlik başvurusu nereye yapılır? Yeni kimlik kaç günde teslim edilmektedir? Yeni kimlik kartını benden başkası teslim alabilir mi? Yeni kimlik başvuru takibi nasıl yapılır?

Yeni kimlik kartları başvuru esnasında reslim edilmemektedir. Kimlik kartınız hazırlandıktan sonra PTT aracılığıyla başvuru esnasında beyan ettiğiniz adresinize gönderilecektiru yazımızda merak ettiğiniz tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız. Detaylar yazımızın devamında..

 

Yeni Kimlik Başvurusu Nereye Yapılır?

Yeni kimlik başvurusunu istediğiniz Nüfus Müdürlüğü'ne yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ilçe veya kütüğünüzün bulunduğu Nüfus Müdürlüğü'ne başvurmak zorunda değilsiniz.

Bu konuda vatandaşlara kolaylık sağlanmıştır. 

Nüfus Müdürlüklerindeki yoğunluğu düşünerek sıra beklememek için randevu alarak başvuruya gitmenizi öneriyoruz. 

Yeni Kimlik Kaç Günde Teslim Edilir?

Öncelikle şunu belirtelim. Yeni kimlikler başvuru esnasında teslim edilmemektedir. Sizden alınan bilgiler karttaki çipe yüklendikten sonra adresinize gönderilmektedir.

Tüm bu işlemler Ankara'da tek br merkezde yapıldığı için biraz zaman almaktadır. 

Yeni kimlikler hazırlandıktan sonra PTT tarafından posta yoluyla başvuru esnasında beyan ettiğiniz adrese gönderilecektir. Gelen yorumlara baktığımızda yeni kimliğin size ulaşması 2 hafta hatta 1 ay gibi bir süreyi bulmakta. 

Kartın telim süresinde farklılıklar olmasının sebebi yaşadığınız yerdeki posta yoğunluğuna da bağlı olmaktadır. Başvuru işleminden sonra yeni kimlik başvuru takibini yapmanız bu noktada önemli olmaktadır.

2018 Yeni kimlik PTT takibi nasıl yapılır?

2018 Yeni kimlik başvuru takibi nasıl yapılır?

 

Yeni Kimliği Benden Başkası teslim Alabilir mi?

Yeni kimliği şahsen almanız gerekmektedir. Başvuru esnasında belirttiğiniz kişilerde yeni kimliği sizin adınıza alabilir.

PTT Görevlisi Bizi Adresimizde Bulamazsa Ne Olacak?

Yeni kimlik kartı PTT aracılığıyla adresinize gönderilecektir. Başvuru takibi yaparak kimliğin teslim edileceği zamanlarda adresinizde bulunmaya dikkat ediniz. Peki PTT görevlisi yeni kimliğinizi getirdi ve sizi adresinizde bulamadı şimdi ne olacak? 

PTT Görevlisi sizi evde bulamazsa size bir not bırakır ve 7 gün içeisinde PTT şubesine gelerek kimlik kartınızı almanızı ister.

Eğer siz 7 gün içerisinde yeni kimliğinizi PTT şubesinden almaz iseniz nüfus müdürlüğüne geri gönderilir.

20 gün içerisinde de buradan alınmayan kimlik kartı imha edilmek üzere kartların basımının yapıldığı Ankara'ya geri gönderilir.

Yeni Kimlik Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Yeni kimlik başvuru takibi yapmak önemlidir. Yeni kimlik kartı başvurusu yaptıktan sonra ALO 199 çağrı merkezini arayarak başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca yeni kimlik randevusuda alınabilen internet sitesi üzerinden de online bir şekilde yeni kimlik başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Yeni Kimlik Başvuru ücreti ne kadar?

3.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 3.83 (6 Oylar)