Benim kapı

2019 Turkcell Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell firması müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla bilinmeyen numaralar servisini hizmete sunmuştur. Bu servisi kullanmak isteyen müşterilerine SMS yoluyla veya telefonla numaradan isim sorgulama yapmalarına olanak sağlamaktadır. Burada önemli olan ayrıntı ise bilgilerine ulaşmaya çalıştığınız kişinin Turkcell Rehbere kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi halde o kişinin bilgilerine ulaşılamamaktadır.

Numaradan isim sorgulama yöntemleri için tıklayınız..

Telefon numarası sorgularken dikkat edilmesi gereken hususlar için tıklayınız..

TURKCELL İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Eğer Turkcell abonesi iseniz ve gün içerisinde tanımadığınız bir numaradan çağrı aldıysanız ve kim olduğunu merak ediyorsanız hemen paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Turkcell Bilinmeyen numaralar servisini arayabilir ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Turkcell bilinmeyen numaralar servisini kullanarak ister sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz isterseniz de ad ve soyad bilgisini bildiğiniz bir kişinin numarasını öğrenebilirsiniz tercih size kalmış.

Burada önemli olan ayrıntı ise bilgisini öğrenmeye çalıştığınız kişinin Turkcell rehbere kayıtlı olup olmadığıdır. Eğer aradığınız kişi Turkcell rehbere kayıtlı ise bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Turkcell bilinmeyen numaralar servisini günün her hangi bir saatinde istediğiniz zaman SMS yoluyla veya telefonla aramak suretiyle ulaşmanız mümkün olacaktır.

Telefon numarasının kime ait olduğunu SMS yoluyla sorgulamak için 2200’a kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Eğer telefon yoluyla numara sorgulaması yapmak istiyorsanız 11832 numaranı bilinmeyen numaralar servis hattını aramanız gerekmektedir. Aynı kanalları kullanarak numaradan isim sorgulama veya isimden numara sorgulama yapabilirsiniz.

Tüm hatlar için numara gizleme nasıl yapılır tıklayın..

2019 TURKCELL NUMARADAN İSİM SORGULAMA YÖNTEMLERİ

Turkcell bilinmeyen numaralar servisi Turkcell rehbere kayıtlı olan kişilerin bilgisini sorgulamak isteyenler için kurulmuş bir servistir. Son dönemlerde telefon dolandırıcılığı haberleri oldukça artmıştır. Bu sebeple telefonda tanımadığı bir numaranın aradığını gören vatandaşlar tedirgin olmakla birlikte bu numaranın kime ait olduğunu merak etmektedirler.

Turkcell bilinmeyen numaralar servisi sayesinde sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Eğer sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız kullanacağınız iki yöntem vardır. Bunlar;

  • SMS yoluyla,
  • Telefonla arayarak.

SMS yoluyla sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız o numarayı 2200’a kısa mesaj atmanız gerekmektedir.

Örnek : Sorgulama yapmak istediğiniz numarayı 0535 *** ** ** gibi yazarak 2200’a mesaj atmanız gerekiyor. Eğer kişi Turkcell rehbere kayıtlı ise size kısa mesajla hemen cevap verilecektir.

Eğer telefonla arayarak numaradan isim sorgulama yapmak istiyorsanız 11832 numaralı Turkcell bilinmeyen numaralar servisini armanız gerekmektedir.

 

TURKCELL BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ NASIL KULLANILMAKTADIR?

Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu bilinmeyen numaralar servisi sayesinde kendisine gelen tanımadıkları çağrının kime ait olduğunu kolayca öğrenebilmektedirler. Turkcell bilinmeyen numaralar servisini ister SMS yoluyla isterseniz de telefonla aramak suretiyle kullanabilirsiniz.

Eğer SMS yoluyla numaradan isim sorgulaması yapacaksanız numarayı 2200’a kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Aynı şekilde ad-soyad bilgisini mesaj olarka göndererek te isimden numara sorgulaması yapabilirsiniz. Eğer kişi Turkcell rehbere kayıtlı ise bilgilerine ulaşabilir değilse ulaşamazsınız.

Sorgulama yapmak istediğiniz numarayı telefonla arayarak öğrenmek içinde 11832 numaralı telefon hattını aramanız gerekmektedir.

 

TURKCELL BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA SERVİSİ ÜCRETLİ Mİ?

Turkcell bilinmeyen numaralar servisini kullanmak ücretlidir. Bu servisi iki şekilde kullanmanız mümkün. SMS yoluyla veya telefonla arayarak.

Eğer SMS yoluyla numaradan isim sorgulaması veya isimden numara sorgulaması yapacaksanız kısa mesaj başına ödemeniz gereken ücret 1,99 TL’dir. Telefon yoluyla numaradan isim sorgulaması veya isimden numara sorgulaması yapacaksanız ise konuşmanın dakikası 1,25 TL’dir.

 

TURKCELL BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Turkcell bilinmeyen numaralar servisi Turkcell firması tarafından müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Bu nedenle bu servisi sadece Turkcell müşterileri kullanabilmektedirler.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 5.00 (1 Oy)