Benim kapı

2019 Türk Telekon (Avea) Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom (Avea) firmasının müşterilerine sunduğu bilinmeyen telefon numara sorgulama hizmeti ile müşterilerinin aradıkları kişilere kolayca ulaşabilmesi sağlanmıştır. Eğer sizde Türk Telekom (Avea) abonesi iseniz bu bilinmeyen numaralar servisini kullanarak aradığınız kişinin bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Numaradan isim sorgulama yöntemlerini görmek için tıklayınız.

Telefon numarası sorgularken dikkat edilmesi gereken hususlar için tıklayınız.

 

TÜRK TELEKOM (AVEA) İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Gün içerisinde tanımadığınız bir numara tarafından arandınız ve kim olduğunu merak ettiniz. Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar rehber servisini kullanarak numaradan isim sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca ad ve soyadını bildiğiniz bir kişinin de numara sorgulamasını yapabilirsiniz. Ancak aradığınız kişinin Türk Telekom (Avea) Rehberine kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi halde aradığınız kişinin bilgilerini öğrenemezsiniz.

Peki isimden numara sorgulama nasıl yapılmaktadır? Bunun için Türk Telekom (Avea) firmasının resmi numarası olan 11855 hattını veya 11811 numaraları hattı arayarak bilinmeyen numaralar servisine bağlanmanız ve numara sorgulama yapmanız gerekiyor.

 

2019 TÜRK TELEKOM (AVEA) NUMARANIN KİME AİT OLDUĞU NASIL ÖĞRENİLİR?

Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisini kullanabilirsiniz.

Son dönemde telefon ile dolandırıcılık haberlerini oldukça sık duymaktayız. Bu nedenle vatandaşlarımız kendilerini yabancı tanımadıkları bir numara aradığında oldukça tedirgin olmaktadırlar. Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisini arayarak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom (Avea) numara sorgulama hattı 11855 veya 11811’dir. Bu iki numarayı günün hangi saati olursa olsun arayarak bilgi alabilirsiniz. Eğer kişinin numarası Türk Telekom (Avea) Rehberine kayıtlı ise tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tüm operatörler için numara gizleme nasıl yapılır? tıklayın..

TÜRK TELEKOM (AVEA) BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ NASIL KULLANILIR?

Türk Telekom (Avea) firması müşterilerinin memnuniyetini artırmak amacıyla Avea rehber uygulamasını başlatmıştır. Bu rehber servisini kullanarak sizi arayan tanımadığınız numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisini aramanız gerekmektedir. Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisi numaraları ise 11855 ve 11811’dir. İstediğiniz numarayı günün 24 saati arayabilir ve numaradan isim sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca 1185 ve 11811 numaralarını arayarak adını ve soyadını bildiğiniz bir kişi için numara sorgulaması yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta bilgilerini öğrenmeye çalıştığınız kişinin Türk Telekom (Avea) rehbere kayıtlı olması gerekmektedir.

 

TÜRK TELEKOM (AVEA) ÜCRETSİZ BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR?

Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisinden faydalanmak ücretsizdir. Sadece aramanızın süresine göre ücretlendirilirsiniz. Yani Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisi olan 11855 veya 11811 numaralı hattı aradığınızda görüşme süresine göre ücret ödersiniz ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

Bu süre ücretlendirilmeleri ise şu şekildedir.

  • Numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteyenlerin dakika başına ödemesi gereken ücret 1,25 TL’dir.
  • Kimlik bilgisi öğrenmek için bu servisi aradığınızda dakika başına 0,97 Kuruştur.

 

TÜRK TELEKOM (AVEA) BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Türk Telekom (Avea) bilinmeyen numaralar servisinden faydalanmak için 11855 veya 11811 numaralı hatları aramanız gerekmektedir. Bu iki numaradan herhangi birini günün istediğiniz saatinde arayarak numaradan isim sorgulama veya isimden numara sorgulaması yapabilirsiniz.

Bu hizmet Türk Telekom (Avea) firmasının müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Yani bu hizmeti sadece Türk Telekom (Avea) müşterileri kullanabilmektedirler.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 5.00 (1 Oy)