Benim kapı

Telefon Numarası Kime Ait Öğrenme Yöntemleri

bilinmeyen numara sorgulama

Sizi arayan telefon numarasının kime ait olduğunu bilmiyor musunuz? Nasıl öğrenileceğini merak mı ediyorsunuz. Bu yazımız tam size göre. Yazımızı okuduktan sonra sizi arayan bilmediğiniz numaraların kime ait olduğunu yasal bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Yasal yolla diyoruz çünkü; internette bilinmeyen numaraları öğren adı altında bir çok sahte site ve bilgi yer almaktadır. Bilmediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için yanlış sitelere girerek dolandırılma ihtimaliniz var. Bu yazımızdaki bilgiler tamamen yasal yollarla bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğunu öğrenme yöntemlerini anlatacağız. Detaylar yazımızın devamında..

BİLİNMEYEN TELEFON NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

Telefonunuz çaldı ve ekranda bir numara, kime ait olduğunu bilmiyorsunuz. Arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmenin birkaç yöntemi var. Bu yöntemler;

  • Ücretsiz yöntemler,
  • Ücretli yöntemler..

Burada tekrar hatırlatmak isteriz bilinmeyen numarayı öğrenmek isterken yanlış sitelere girip sizden istenen bilgileri girmeyin.

ÜCRETSİZ BİLİNMEYEN TELEFON NUMARASINI KİME AİT OLDUĞUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

Bilmediğiniz bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız kesin sonuç elde edebilmeniz için ücretli servisleri kullanarak öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak ücretsiz birkaç yöntemle de tanımadığınız numaranın kime ait olduğunu öğrenme imkanınız var. Fakat bu yöntemler bazen doğru sonuç vermeyebilir bunu da hatırlatmak isteriz. Nedir bu ücretsiz yöntemler?

  • Google üzerinden numara sorgulaması yapabilirsiniz,
  • Facebook üzerinden sorgulama yapabilirsiniz,
  • Watsapp üzerinden sorgulama yapabilirsiniz,
  • CIA android uygulamasını kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

GOOGLE ÜZERİNDEN BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Eğer sizi arayan numara herhangi internette kaydı olan bir numaraya aitse telefon numarasını Google da yazıp aratınca ilgili siteden numaranın hangi firmaya ait olduğunu öğrenme şansınız var. Bazen firmalar veya servisler reklam amacıyla sizi aramış olabilirler. Bu tarz numaraların kaydı varsa Google üzerinden öğrenme şansınız yüksek.

Bazen de insanlar dolandırıcılık amaçlı numaraları deşifre etmek amacıyla bazı sitelere numaraları kaydedebiliyorlar. Sizi arayanda bu tarz bir numaraysa ve daha önce başkası tarafından her hangi bir yere yorum olarak bu numara yazılmışsa Google üzerinden numaranın dolandırılcılık için kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Burada hatırlatmak isteriz Google üzerinden herhangi bir numaranın aramasını yapacaksanız mutlaka numarayı çift tırnak (“0212..”) şeklinde yazarak aratmanız. Diğer türlü aramalarda çok fazla gereksiz siteyle karşılaşabilirsiniz.

FACEBOOK ÜZERİNDEN BİLİNMEYEN TELEFON NUMARA SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Facebook üzerinden hesap açabilmeniz için telefon numaranızı kaydetmeniz gerekmektedir. Telefon numarasını bildirmeyenler facebook hesabı açamamaktadırlar. Eğer kişi facebook hesabı açarken telefon numarası bilgisinin gizlenmesini engellemiş ve sizin arkadaş listenizdeyse facebook üzerinden telefon numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

WATSAPP ÜZERİNDEN BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Eğer cep telefonunuzda tanımadığınız bir numara sizi aramışsa ve arayan kişide watsapp yüklü ise listenize bu numarayı ekleyerek profil fotoğrafından kim olduğunu öğrenme şansınız var.

 Telefon Numarası Gizleme Nasıl Yapılır?

 

CIA UYGULAMASI İLE BİLİNMEYEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILMAKTADIR?

Eğer akıllı telefonunuz varsa CIA adındaki android uygulamasını telefonunuza indirirerekte bilmediğiniz numaranın sorgulamasını yaptırabilirsiniz. Ancak hatırlatmak isteriz bu uygulama kesin sonuç vermemektedir.

İNTERNET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE TELEFON NUMARASI SORGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

Eğer herhangi bir sitede numarayı girin kime ait olduğunu öğrenin gibi bir ibare görürseniz sakın aldanmayın. Kesinlikle kandırmacadır. Çünkü hiçbir site veya firma internette bir web sitesi üzerinden bilinmeyen numara öğrenme servisi sunamaz.

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

TÜRK TELEKOM BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ NASIL ÇALIŞIR?

Öncelikle şunu hatırlatmak isteriz. Türk Telekom bilinmeyen numaralar sevisini kullanmak ücretlidir. Fakat bu servis ile tüm şebekelerin bilinmeyen numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz "Türk Telekom (Avea) isimden numara sorgulama nasıl yapılır?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

SABİT HATLI BİLİNMEYEN NUMARALAR KİME AİT NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

Eğer sizi sabit numaradan tanımadığınız birisi arıyorsa, numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için 11811 Türk Telekom Bilinmeyen numaralar servisini arayarak öğrenebilirsiniz. Fakat burada önemli bir ayrıntı var.  Eğer numara sahibi kişinin hattı Türk Telekom üzerindeyse ve numaranın paylaşılmasına izin verilmişse öğrenmeniz mümkün. Yoksa numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkün değil.

11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisini aramak ücretlidir ve dakikası 0,97 TL’dir.

VODAFONE’NA AİT BİLİNMEYEN NUMARAYI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

Sizi arayan numara Vodafone’a ait ise 11842 Bilinmeyen numaralar servisini arayarak öğrenme numaranın kime ait olduğunu öğrenme şansınız var. Hatırlatmakta yarar var. Numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmeniz için kişinin ismini gizlememiş olması gerekmektedir.

Vodafone 11842 bilinmeyen numaralar servisini aramak ücretlidir ve dakikası 1,25 TL’dir.

TÜRK TELEKOM GSM’E AİT BİLİNMEYEN NUMARAYI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

Eğer TÜRK TELEKOM GSM şebekeli numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız 11855 bilinmeyen numaralar servisinden öğrenebilirsiniz. 11855 bilinmeyen numaralar servisin aramak ücretlidir ve dakikası 1,25 TL’dir.

TURKCELL’E AİT BİLİNMEYEN NUMARAYI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ?

Turkcell’e ait sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isterseniz de 11832 bilinmeyuen numaralar servisini arayarak eğer kişi ismini gizlememişse öğrenebilirsiniz. 11832 bilinmeyen numaralar servisini aramak ücretlidir ve dakikası 1,25 TL’dir.

Turkcell numaradan isim sorgulama hakkınd daha detaylı bilgi için "Turkcell numaradan isim sorgulama nasıl yapılır?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

3.3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 3.30 (5 Oylar)