Benim kapı

E-Devlet Mirasçılık Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır? Veraset İlamı Sorgulama Ekranı 2018

E-devlet hizmetleri arasına mirasçılık belgesi sorgulama hizmeti de eklendi. Her hangi bir yakınınızdan miras kalıp kalmadığını öğrenmek için bu sistem sayesinde sorgulama yapabileceksiniz. Bu yazımızda E-devlet aracılığıyla veraset ilamı sorgulaması nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

  • E-devlet mirasçılık belgesi sorgulama nasıl yapılır?
  • E-devlet veraset ilamı sorgulama ekranı nasıl kullanılır?
  • Miras sorgulaması nasıl yapılmaktadır?
  • Mirasçılık belgesi nasıl talep edilir?
  • Kimler veraset ilamı sorgulaması yapabilir?
  • Mirasçılık talep belgesi nedir?
  • Mirasçılık talep belgesi nereden alınır?

E-devlet altyapısı son dönemde geliştirilerek ve genişletilerek bir çok alanda vatandaşlara hizmet kolaylığı sağlamaktadır. EN son hizmetler alt-üst soyağacı sorgulaması yapmak ve 1853 tarihi ile 1928 tarihleri arasında şehit bilgisi sorgulama ekranı hizmete girmişti. E-devletin şimdiki hizmeti ise her hangi bir yakınından miras kalıp kalmadığını sorgulamak isteyenler için veraset ilamı sorgulama ekranı hizmete açılmıştır.

E-devletin sunduğu bu hizmet sayesinde veraset ilamı sorgulaması yaparak, her hangi bir yakınınızdan miras kalıp kalmadığını öğrenmeniz mümkün olacak. Ayrıca Mirasçılık Belgesi hizmeti 6 Mart 2018 Salı gününden itibaren hizmete açılacaktır.

Veraset ilamı sorgulaması için e-devlet sisteminin resmi adresi olan turkiye.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken e-devlet şifrenizi öğrenmek ve sisteme giriş yapmak. E-devlet şifresini herhangi bir PTT şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

 

VERASET İLAMI SORGULAMASI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN VERASET İLAMI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-devlet sistemine kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı Bölümünden Veraset İlamı Sorgulama Bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan Veraset İlamı Sorgulama sayfasından Miras Bırakan TC Kimlik Numarasını yazdıktan sonra sorgula butonuna basarak size miras kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz.

 

E-DEVLET SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız vardır. E-devlet kullanıcı adı TC kimlik numaranızdır, e-devlet şifresi ise herhangi bir PTT şubesinden alınması gerekmektedir.

E-devlet sistemine giriş için tıklayın.

E-devlet sistemine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra mutlaka şifrenizi değiştirin.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 5.00 (1 Oy)