Benim kapı

2019 İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde isimden numara sorgulama yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

 • İsimden numara sorgulama nasıl yapılır?
 • İsimden numara sorgulamanın yasal yöntemleri nelerdir?
 • İnternet üzerinden isimden numara sorgulaması nasıl yapılır?
 • İsimden numara sorgulamak ücretli midir?
 • Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’un isimden numara sorgulama servisleri var mıdır?
 • Ücretsiz isimden numara sorgulama servisleri nelerdir?

Yazımızın içeriğinde yukarıda yer alan konu başlıkları açıklanmıştır. Detaylar yazımızın devamında.

 

İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILMAKTADIR? YÖNTEMLERİ NELERDİR?

İsimden numara sorgulaması yapabilmeniz için aradığınız kişinin numarasının hangi operatöre kayıtlı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra hangi operatörde ise o operatör şirketinin(Turkcell, Vodafone, Avea, Türk Telekom vb.) resmi numara sorgulama servislerini kullanarak isimden numara sorgulama yapabilirsiniz.

Fakat kişinin telefonunun hangi operatöre kayıtlı olduğunu bilmiyorsanız bütün operatörlerin numara sorgulama servislerini tek tek denemeniz gerekecektir. Buda zahmetli ve maliyetli olacaktır.

Burada hatırlamamız gereken en önemli ayrıntı kişinin numarasının gizli olmaması gerekmektedir. Eğer kişi numarasını izlemişse o kişinin numarasına ulaşmanız imkansızdır. Hiçbir operatör bu konuda size bilgi vermez.

 

ÜCRETSİZ İSİMDEN NUMARA SORGULAMA YÖNTEMLERİ 2018

Kullanıcılar tarafından bu konuda en çok merak edilen konu isimden numara sorgulamanın ücretsiz bir şekilde nasıl yapılacağı konusudur. Fakat üzülerek belirtmek isterim ki ücretsiz isimden numara sorgulaması yoktur.

İnternette ücretsiz isimden numara sorgulama araması yaptığınızda karşınıza bir çok site veya mobil uygulama çıkabilir. Bunlar kesinlikle yalan söylemektedir ve dolandırıcılık amacıyla yapılmış olabilirler. Bu tarz site ve uygulamalara itibar etmemenizi öneriyoruz.

 • Eğer ücretsiz bir şekilde numaradan isim sorgulaması yapmak isterseniz bunun birkaç yöntemi vardır. Fakat bu konuda da kesin sonuç alamayabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için “ücretsiz numaradan isim sorgulama nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Adını ve soyadını bildiğiniz kişinin abonesi olduğu operatörden telefon numarasını öğrenmek istiyorsanız bu GSM şirketinin (Vodafone, Turkcell, Avea, Türk Telekom vs.) resmi numara sorgulama servislerini kullanmanız gerekmektedir. Çünkü dolandırılma ve bilgilerinizin çalınma riski ile karşı karşıya kalmanız içten bile değil.

Peki GSM şirketlerinin isimden numara sorgulama servislerine nasıl ulaşacağız? GSM şirketlerinin kendilerine ait telefon numaralarını aramanız gerekmektedir. Bu servisleri aramak ücretlidir. İsimden numara sorgulama servislerini aramanın ücreti 1,25 TL ile 5,00 TL arasında farklılık göstermektedir.

Ücretsiz numara sorgulama sadece Türk Telekom sabit hatları için mevcuttur.

Türk Telekom Resmi İsimden Numara Sorgulamak için tıklayınız..

TURKCELL ÜCRETSİZ İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell’de isimden numara sorgulaması yapmak ücrete tabidir. İsimden numara sorgulamak veya numaradan isim sorgulaması yapabilmeniz için 11832 numaralı Turkcell İsimden Numara Sorgulama servisini armanız gerekmektedir.

 • Turkcell numara sorgulama servisini aramanın ücreti dakikada 1,25 TL’dir.
 • Turkcell numara sorgulama servisini istediğiniz operatörden arayabilirsiniz. Bu konuda bir kısıtlama yoktur.
 • Bu servisi kullanarak sadece Turkcell’e ait numaraları öğrenebilirsiniz.

Not: Burada önemli olan husus ise aradığınız kişinin numarasının gizli olmaması gerekmektedir. Aksi halde numarasını öğrenmeniz imkansızdır.

 

VODAFONE ÜCRETSİZ İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Aradığınız kişinin numarası Vodafone hattıysa bu kişinin numarasını ücretsiz öğrenme şansınız bulunmamaktadır. Vodafone resmi numara sorgulama numarası 11842 hattını arayarak istediğiniz kişinin numarasını sorgulayabilirsiniz.

 • Vodafone numara sorgulama servisini aramanın ücreti dakikada 1,25 TL’dir.
 • Vodafone numara sorgulama servisini istediğiniz numaradan arayabilirsiniz. Bu servisi kullanarak sadece vodafone kayıtlı kişilerin numara sorgulamasını yapabilirsiniz.
 • Eğer sizin de hattını vodafone ise 7048 numara sorgulama mesaj servisini kullanarak ta istediğiniz kişinin numarasını sorgulayabilirsiniz.

Not: Numarasını öğrenmek istediğiniz kişi numarasını gizlemişse sorgulama yapamazsınız. Sorgulama yapabilmeniz için aradığınız kişinin numarasının açık olması gerekmektedir.

 

AVEA ÜCRETSİZ İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Avea Operatöründe de ücretsiz isimden numara sorgulaması yapılmamaktadır. Avea’nın resmi numara sorgulama numarası olan 11855 hattını arayarak AVEA hatlı numara sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için ödemeniz gereken ücret ise dakika da 1,25 TL’dir.

Eğer kişi numarasını gizlemiş ise sorgulama yapamazsınız bunu da hatırlatmak isteriz.

 

TÜRK TELEKOM ÜCRETSİZ İSİMDEN NUMARA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom’a ait sabit hatlar için ücretsiz numara sorgulaması yapmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken ilgili firmanın resmi web sitesine girerek numara sorgulaması yapabilirsiniz.

Türk Telekom numara sorgulaması yapmanın diğer bir yöntemi ise 11811 hattını arayarak numara sorgulaması yapabilirsiniz. Fakat telefon ile sorgulama yapmak ücretlidir dakikası 0,97 kuruştur. İstediğiniz her operatörden arayabilirsiniz.

Not: Eğer kişi numarasını gizlemişse sorgulama yapmanız mümkün değildir.

Telefon numarası sorgularken dolandırılmamak için tıklayın..

11880 BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİNİN ÜCRETİ NE KADAR?

11880 bilinmeyen numaralar servisi resmi bir sitedir. Bu hattı arayarak tüm operatörler için sorgulama yapmanız mümkündür. Eğer sorgulama yapmak istediğiniz kişi numarasını gizlememiş ise bu hattı arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu servisi aramak ise ücretlidir. Dakikası 1,97 kuruştur.

Diğer operatörleri tek tek arayarak ve her biri için ayrı ücret ödemek varken tek bir kanaldan tüm operatörleri arayabileceğiniz bu yöntem daha mantıklı görünüyor. Yine de tercih size kalmış.

Tüm hatlar için numara gizleme nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın..

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 2.75 (2 Oylar)